Збереження Ковельської вузлової лікарні, квартирні проблеми бійців АТО та пересічних громадян, корупція в медичних закладах, демаркація кордону, порушення прав підприємців облспоживспілкою, благоустрій паркових територій, ремонт доріг це перелік далеко не всіх питань, які озвучили волиняни сьогодні на черговому прийомі голови Волинської обласної ради, члена президії політради партії Українське Об єднання Патріотів УКРОП Ігоря Палиці.

Прийом тривав упродовж шести годин без перерви.

90 відсотків серед тих людей, які прийшли сьогодні це ті, які вже обійшли всі інстанції у пошуку можливих шляхів вирішення їхніх проблем, але так і не отримали результату, говорить Ігор Палиця. На жаль, чимало питань стосувалися корупції в галузі медицині у профільному управлінні облдержадміністрації, онкологічному диспансері, обласній та міських лікарнях .

Люди нарікають на те, що вони змушені викладати чималі суми за отримання тих чи інших медичних послуг.

Сьогодні ж, якщо хочеш пройти обстеження на МРТ плати гроші. Хочеш визначити діагноз плати гроші, каже голова Волинської обласної ради. З людей вимагають кошти за те, що повинно бути безкоштовним .

На прийом до голови облради приїхали і представники колективу Ковельської вузлової лікарні. Медики просять заклад зберегти та не допустити його закриття. Нагадаємо, що у червні облрада ухвалила намір прийняти у власність Державний заклад Вузлова лікарня станції Ковель державного територіально-галузевого об єднання Львівська залізниця . Однак, в комунальну власність приймається майно. А невирішеним лишається питання з форматом роботи цього медзакладу та його фінансуванням. Ігор Петрович запропонував колективу подати декілька варіантів пропозицій щодо функціонування лікарні та пообіцяв невдовзі зустрітися з усім колективом на місці.

Питання щодо роботи Волинської обласної споживчої спілки, яка орендує міські землі під торгові місця на Завокзальному та Центральному ринках Луцька, піднімалося вже неодноразово. Виникло воно і сьогодні. Підприємці, які звернулися до Ігоря Палиці, розповідають, що торгові місця здаються їм в оренду не самою облспоживспілкою, а через посередників. Така схема дозволяє енні суми коштів класти у кишеню.

А ці гроші могли б іти у комунальне підприємство, за створення якого ми воюємо , зазначає Ігор Петрович. Ми підготуємо офіційні листи-звернення в обласну прокуратуру, аби розібратися з цими питаннями .

Ще одна проблема, на яку звернули увагу волиняни керівника представницької влади Волині, демаркація державного кордону з Білорусією на території Любешівського району (проведення лінії державного кордону на місцевості з позначенням його спеціальними прикордонними знак ами). Нагальне питання загроза відведення води з озера Біле, Волянське та Святе та всієї тутешньої гідросистеми, включаючи Шацькі озера. А це не тільки нищення природних ресурсів для відпочинку, а й чималий ризик втратити значні запаси прісної води.

Це питання вже навіть не рівня області, а питання державної безпеки, говорить Ігор Палиця. Адже на кордоні з Білорусією відсутній належний контроль за демаркацією з боку прикордонників і СБУ. Роботи здійснюють білоруські підприємства під наглядом білоруських прикордонників. Місцеві мешканці зверталися в різні інстанції, але їх ніде не почули. Ми будемо на це реагувати. Наступного тижня у нас запланована поїздка у Любешівський район .

Мешканці села Забороль звернулися до голови облради з надією знайти підтримку у вирішенні питання щодо добудови місцевої школи.

Сьогодні діти тут навчаються у три зміни, говорить Ігор Петрович. Думаю, що ми знайдемо гроші профінансувати проектно-кошторисну документацію і гроші на добудову школи. Також ми запланували туди виїзд .

Квартирне питання підняли лучани, які перебувають у черзі на отримання помешкання, вже декілька десятків років.

Це до речі, одне з питань, яке хвилює мене і хвилювало нашого кандидата від УКРОПу на посаду міського голови Олександра Товстенюка на останніх виборах, коментує Ігор Палиця. Тому що упродовж останніх п яти років квартири не надавалися. Хоча до 2012 року 14 відсотків, а після 2014 4 відсотка метражу нового будівництва повинно було надаватися безкоштовно забудовниками якраз під соціальне житло. Тому, і я, як голова обласної ради, і фракція УКРОП у Луцькій міській раді, буде піднімати це питання. Ми проаналізуємо всю діяльність, яка була здійснена в цьому контексті, і змусимо або мера прозвітувати або будівельників віддати те, що належить місту .

На основі звернень громадян ми підготуємо відповідні звернення у різні інстанції та будемо контролювати реакцію на них, наголосив голова облради Ігор Палиця. Але слід розуміти, що певними управлінськими рішеннями з посади голови обласної ради ці питання вирішити неможливо, адже вони належать до повноважень міської ради або обласної адміністрації. Але ми можемо через звернення, іноді навіть дещо агресивні , вплинути на вирішення озвучених питань. Хочу запевнити, що жодне звернення громадян до мене, як до голови обласної ради, не залишиться поза увагою .