Члени міжфракційного об'єднання УКРОП у Верховній Раді не підтримують відставку чинного уряду на чолі з Арсенієм Яценюком, оскільки в разі його так званого переформатування міністерські крісла посядуть ставленики з Адміністрації Президента. Про це 16 лютого журналістам заявили народні депутати України Олександр Дубінін та Віталій Купрій.

Як один з лідерів УКРОПу я вважаю, що ми утримаємося від голосування за відставку уряду , повідомив Олександр Дубінін, зазначивши, що відповідальність за роботу нинішнього Кабінету Міністрів передусім має взяти на себе нинішня коаліція, яка його сформувала. Відтак в УКРОПі впевнені, що політичну кризу може вирішити лише розпуск коаліції та дострокові парламентські вибори в разі неспроможності депутатів сформувати нову більшість.

Сьогодні звучать прізвища Яресько, Саакашвілі, Гройсмана. В будь-якому разі всі ці прізвища це закріплення президентської вертикалі влади , переконаний член міжфракційного об'єднання УКРОП. За його словами, сьогодні існує хоч і хитка, але все ж таки противага президентській вертикалі з боку прем'єр-міністра. Однак у разі відставки чинного уряду посади в новому Кабміні, найімовірніше, обіймуть люди, близькі до президента Петра Порошенка. Тоді парламентсько-президентська форма правління в Україні остаточно перестане існувати , наголосив народний депутат.

Саме тому, на думку укропівця, навіть попри далеко не ідеальну роботу чинного Кабінету Міністрів на чолі з Арсенієм Яценюком, наразі його переформатування лише погіршить і без того непросту ситуацію. Олександр Дубінін також припустив, що деякі парламентські фракції можуть підтримати відставку Кабміну в обмін на обіцяні їм міністерські крісла чи грошові транші . Однак представники Українського об єднання патріотів УКРОП готові до політичних компромісів лише заради того, щоб зупинити війну на сході та знищити тотальну корупцію, але аж ніяк не заради міністерських посад.

У свою чергу, нардеп та член політради УКРОПу Віталій Купрій зазначив, що зміна уряду нічого не дасть. При такому складі парламенту та при цьому президентові прийде до влади майже такий самий уряд, який буде некомпетентний або корумпований і ніколи не забезпечить необхідні реформи в Україні , переконаний укропівець.

Тому, за словами Віталія Купрія, українські патріоти виступають за повне переформатування влади зміну уряду та перевибори парламенту. Ми ухвалили рішення підтримати курс на повне перезавантаження влади. Краще, щоб ми пішли на позачергові парламентські вибори. Лише тоді ми зможемо усунути президента Порошенка як зрадника, я вважаю, українського народу, як людину, яка не забезпечила боротьбу з корупцією та впровадження жодної реформи , наголосив нардеп.

Політик вважає відставку уряду Арсенія Яценюка малоймовірною і називає останні події зрежисованою трагедією . Він прогнозує, що голосування про недовіру уряду буде зірване, але коаліція все ж розпадеться. Наступним кроком цього дня ми очікуємо демарш демократичних політичних партій із коаліції. Після цього має розпочатися відлік часу 30-денного терміну, під час якого президент ухвалить рішення про призначення дострокових парламентських виборів , припускає Віталій Купрій.