Японці інвестують в проект Solar Roof, який Ілон Маск представив публіці в кінці жовтня цього року. Виробництво панелей почнеться влітку 2017 року, а на розрахункову потужність в 1 гВт панелей в рік компанія Маска планує вийти до 2019 року.

На тлі новин про інвестиції з боку Panasonic акції Tesla виросли в цей вівторок на 3,5% досягнувши позначки $ 220,75 за папір. За умовами угоди, крім забезпечення функціонування заводу і виробництва панелей, Tesla взяла на себе зобов'язання по довгостроковому торговельному співробітництву з Panasonic. Про те, що Tesla буде працювати з японським гігантом, було відомо ще в жовтні, але тоді жодних деталей не розкривалося.

Присутність Panasonic в проекті Solar Roof не можна назвати несподіванкою. Японці вже є ексклюзивними постачальниками батарей для автомобілів Tesla Model S і Model X. Крім цього Panasonic бере участь в проекті створення гігафабрікі Tesla з виробництва акумуляторних батарей.

Solar Roof - проект компанії Tesla Motors по створенню фотоелементів, які можуть замінити покрівлю будинку без шкоди зовнішньому вигляду будівлі, і виробляють при цьому електроенергію. Проект подається як частина комбінованого рішення щодо забезпечення приватного домоволодіння електроенергією і просувається разом з накопичувачами Powerwall і Powerpack.