У Ківерцях працює комісія з організації проведення жеребкування щодо розподілу земельних ділянок між учасниками АТО. Голова комісії голова постійної депутатської комісії з питань містобудування, архітектури, землеустрою та екології Ківерцівської міської ради, депутат від партії Українське Об єднання Патріотів УКРОП Віктор Лисюк. До складу комісії також увійшли представники Ківерцівської міської спілки ветеранів АТО Альфа , Ківерцівського районного військового комісаріату, Ківерцівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області, член постійної депутатської комісії з питань містобудування, архітектури, землеустрою та екології В ячеслав Гордіюк, депутат Ківерцівської міськради Сергій Гетманчук.

Голова комісії з організації проведення жеребкування щодо розподілу земельних ділянок між учасниками АТО Віктор Лисюк розповідає, що під час роботи комісії у нього виникло ряд зауважень щодо підготовки подачі документів. Про певні процедурні порушення говорить і ще один член комісії, депутат міськради В ячеслав Гордіюк.

Перед засіданням першої комісії представник від військомату переглянув списки претендентів на земельні ділянки і сказав, що бачить там людей, які не мають відношення до АТО, а деякими займається військова прокуратура, розповідає В ячеслав Гордіюк. Моє прохання назвати прізвища цих людей було проігноровано. На наступне засідання він приніс списки, але віддав їх голові Ківерцівської міської ради. На третій комісії я підійшов до секретаря, щоб подивитись список. Вона не надала. Почалось третє засідання комісії, я попросив цей список й у юриста міськради, вона сказала, що їй цей список не надавали .

У неділю збиралась міська спілка ветеранів АТО. Там виступав воєнком і його заступник. Вони сказали, що ці люди не винні, що вони не потрапили у АТО і служили у воєнкоматі, і вони ніби теж заслуговують на земельну ділянку , - каже В ячеслав Гордіюк.

Викликає також сумнів внесення в список осіб за чергою, так як є заяви , в яких значно різняться в часі дати написання заяви і реєстрації, згідно якої внесена людина цей список, і, відповідно, її порядковий номер, додає Віктор Лисюк. Більше того, виявилося що список не оформлявся належно, тобто це не список, а перелік осіб в електронному форматі. Таким чином, після закінчення опрацювання заяв, я звернуся до міської ради із пропозицією про затвердження списку осіб, згідно дати подання заяви, а не реєстрації в журналі. Також, враховуючи, що кількість учасників бойових дій, які звернулися із заявою, значно перевищує кількість виділених земельних ділянок, вважаю, що справедливо було б провести жеребкування усіх земельних ділянок серед усіх заявників. Інакше буде не жеребкування, а просто розподіл певної кількості ділянок серед аналогічної кількості заявників, які зазначені першими у переліку. Саме цю свою думку я озвучив після одного з засідань. Безумовно, як затвердження списку, так і подання пропозиції щодо змін в Положення щодо жеребкування, буде робитися лише після узгодження із самими учасниками АТО .