Шалені ціни за комунальні послуги продовжують зростати, а влада окрім обіцянок не робить ніяких спроб здобуття енергетичної незалежності. Тим часом, поки українці намагаються власними силами знайти альтернативні види палива на їхньому шляху постає маса законодавчих перешкод.

Європейські держави навпаки ж підтримують своїх громадян. Так, до прикладу, Фінляндія - найхолодніша країна Євросоюзу, проте у них найнижчі ціни на теплову енергію у Європі. Торфом там опалюють всі муніципалітети, а паливо перетворюють на енергію. Ця північна країна довела, що теплорегулюючі системи з використанням торфу дозволяють не платити зайвого.

З ініціативи директора державного підприємства Волиньторф , депутата Волинської обласної ради від фракції Українське об єднання патріотів УКРОП Івана Киричика обласна рада запросила для підписання Меморандуму про співпрацю представників Фінського енергетичного клубу.

У Фінляндії альтернативна енергетика широко поширена. Завдяки цьому клубу у них відбулась енергетична революція, наголосив Іван Киричик. На сьогодні фіни використовують відновлювальні джерела для виробництва теплової та електричної енергій. Значну роль там відіграє торф, деревна щепа та інші відновлювальні енергоресурси. Ми плануємо наукову, консультативну та інвестиційну співпрацю, яка сприятиме розвитку області .

Організатори зазначають, що фінських партнерів зацікавила саме Волинь, оскільки в плані енергетичних ресурсів територія області дуже нагадує Фінляндію заліснена та значний потенціал торфових родовищ.

Варто зауважити, що запаси торфу у Волинській області складають, без врахування глибинних торф яників, близько 225-227 мільйонів тонн. При цьому у 2015 році було добуто 230 тисяч тонн. Із врахуванням природного приросту волинських запасів вистачить на 2 тисячі років.

В кінці зустрічі з іноземними партнерами було проведено перше засідання Волинського енергетичного клубу.