Крім 39-річного організатора до складу групи входили ще двоє місцевих мешканців, один з яких працівник прикордонної служби. Терористи підшукували на території Куп янського та Дворічанського районів стратегічно важливі інфраструктурні об єкти для диверсій. Також вони збирали інформацію про дислокацію українських підрозділів, пересування військової техніки, дані про учасників патріотичних рухів та правоохоронців регіону.

Напередодні Дня Незалежності терористи готувалися підірвати потяг з військовою технікою ЗСУ. Вибухівку диверсанти планували закласти під залізничні колії на ділянці руху Куп янськ-Святогірськ у Куп янському районі.

Співробітники СБУ із залученням бійців спецпідрозділу Альфа затримали організатора групи безпосередньо після закладення під рейки саморобного вибухового пристрою потужністю 2,5 кг в тротиловому еквіваленті. Також були затримані інші члени диверсійної групи. Під час обшуків у терористів знайдено схеми важливих об єктів життєзабезпечення на території області, списки правоохоронців і проукраїнських активістів, гранатомет РПГ-22, гранати різних модифікацій, близько тисячі набоїв різного калібру.

Слідчим відділом Управління СБУ в Харківській області розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15 (замах на злочин) та ст. 113 (замах на диверсію) Кримінального кодексу України.

Оперативно-слідчі дії тривають.