На Харківщині Служба безпеки України припинила протиправну діяльність злочинної групи наркоділків.

Група налагодила контрабанду в Україну наркотиків і психотропних речовин, а також мережу їх розповсюдження.

До складу групи входило троє харків ян у віці від 27 до 30 років. Вони замовляли концентровані психотропні речовини і наркотики за кордоном, особисто переправляли їх в Україну, обробляли, розфасовували на дози та розповсюджували через тайникові закладки.

Після замовлення і оплати зловмисники повідомляли наркозалежним точне місцезнаходження схованки.

Співробітники Управління СБ України в Харківській області спільно з прикордонниками та митниками затримали наркокур єра групи під час спроби ввезення заборонених речовин з Російської Федерації.

Під час митного догляду в зоні міжнародного пункту пропуску Гоптівка у зловмисника вилучено понад 100 г концентрованої психотропної речовини PVP у кристалічному та порошкоподібному вигляді, а також майже 170 г наркотичного засобу AB-PINAC-CHM .

Відповідно до законодавства обидві речовини відносяться до категорії особливо небезпечних, обіг їх заборонений.

Після синтезу концентратів зловмисники планували отримати понад 5 кг готових до розповсюдження речовин, прибуток від збуту яких мав становити майже 1,4 мільйона гривень.

Усі учасники злочинної групи затримані.

Під час обшуків у них додатково вилучено психотропні речовини і наркотичні засоби як у концентрованому, так і готовому до вживання вигляді, засоби для їх виготовлення та фасування тощо.

Відкриті кримінальні провадження за ст. 305 - контрабанда наркотичних засобів та психотропних речовин, та ст. 309 - незаконне виготовлення, придбання, зберігання наркотичних засобів та психотропних речовин, Кримінального кодексу України. Слідство триває.