Причиною спотворення обличчя міста Львова, як міста багатої архітектурної спадщини, є прагнення забудовників швидко заробити гроші на продажі у новобудовах. Цьому сприяють поспіх, відсутність контролю, ігнорування будівельниками вказівок Державної архітектурно-будівельної інспекції. Подолати цю грабіжницьку шкідливу практику можна розробивши Генеральний план забудови міста. Так, як це відбувається у всіх цивілізованих країнах світу.

Ігор Телішевский, голова фракції партії УКРОП у Львівській міській раді, підкреслив, що це один із найважливіших аспектів боротьби із незаконними забудовами у Львові.

Із відповідним зверненням депутати від УКРОПу сьогодні звернулись до Львівської міської ради.

За минулий рік в експлуатацію ввели понад 50 житлових будинків, цього року планується подвоїти ці цифри. Розглянувши детально проекти планування прибудинкових територій та фактично здані в експлуатацію об єкти, прослідковується тенденція хаотичного будівництва За останні роки масштаби самовільної забудови у Львові є вражаючими - за нашою інформацією у місті станом на сьогодні є понад десять багатоповерхівок ідентифікованих, як самовільне будівництво та близько тридцяти мають ті чи інші порушення з дозволами та документацією. І йдеться не тільки про недозволене будівництво, в першу чергу, про десятки гектарів захопленої землі та зелених зон, сотні ошуканих громадян ,- йдеться у заяві.

Основною причиною хаосу і беззаконня у цьому напрямку, на думку укропівців, є відсутність концепції розвитку міста Львова.

Створення "Генерального плану забудови міста Львова" допоможе убезпечити Львів від незаконної забудови парків, чітко визначить межі паркових та зелених зон, створить чітку картину щільності забудов, а також допоможе вирішити проблему розміщення МАФів, яких часами є по 10 на квадратний метр, а подекуди мешканці звертаються з проханням порекомендувати підприємцям встановити хоча б один невеликий магазин.

Разом з планом зонування території міста ця інформація буде корисним інструментом для громадських активістів та організацій у боротьбі з незаконними забудовами.

УКРОП вимагає від виконавчих органів влади надати такий план, попередньо обговоривши і узгодивши його з громадськістю.