Відтепер для внесення своєї ініціативи на розгляд сесії Луцької міської ради необхідно лише 15 однодумців, натомість раніше треба було аж 30. Такі зміни дають можливість лучанам подавати свої проекти рішень. Відповідне рішення уже ухвалили.

Депутат Луцької міської ради Ігор Поліщук розповів, що саме дасть лучанам новий проект рішення Про внесення змін до Статуту територіальної громади міста Луцька .

У попередній редакції цього проекту не було прописано чіткої процедури. Проте новою редакцією ми зробили громадські слухання важливішими. Відтепер рішення про скликання слухань публікуватиметься в газеті Луцький замок , на офіційному сайті міськради та в трьох міських газетах, які мають найбільший тираж. Відповідно, більше людей знатимуть, що такі слухання відбуваються. Також в ЗМІ публікуватимуться рішення слухань.

Також ми хотіли скоротити кількість підписів, яку необхідно для скликання громадських слухань , із 500 до 100. Втім, депутати не пішли на це , - розповідає Ігор Поліщук.

Та додає, що швидше за все, окремі обранці громади бояться того, що лучани будуть надто часто задавати незручні для них питання.

Я вважаю, що цифра 100 обґрунтована. Для прикладу, у нас є Малоомелянівський масив, де приватна забудова. Там живуть переважно пенсіонери і зібрати їм 500 підписів важко. Також є Дубнівський масив, де маленькі вулички і знову ж таки 500 підписів зібрати - нереально. Звісно, питання дискусійне, чи проблеми одного будинку це проблеми всього міста. Я вважаю, що це так, але, на жаль, та, міський голова вважає інакше , - вважає Поліщук.

З його слів, він дуже задоволений, що такий документ все-ж прийняли, бо це відкриває можливість лучанам подавати свої проекти рішень на сесії та проводити громадські слухання.

Нагадаємо, проект рішення щодо внесення змін в територіальний статут міста і, зокрема, в частині зменшення кількості підписів для проведення громадських слухань ініційований фракцією УКРОП.