Відбулося засідання постійної комісії Чернівецької обласної з питань охорони здоров я, праці, соціального захисту населення та підтримки учасників АТО і членів їх сімей.

На засіданні були присутні департаменти соц.захисту, економіки та охорони здоров

Члени комісії Ігор Малишевський, Ольга Кобевко та Валентин Пріску розглянули чимало важливих питань. Зокрема, про програму економічного розвитку області, заслухали представника військкомату, який звітував про надання статусу учасника бойових дій буковинцям, обговорили звернення до Міністерства оборони стосовно можливості надання недобудованих квартирних будинків в області для учасників АТО, програму соціальних виплат дітям військовослужбовців, добровольців та волонтерів, які загинули під час участі в АТО.

Під час доповіді, представник військкомату повідомив присутнім, що просто отримання посвідчення учасника бойових дій - не гарантія того, що людина зможе скористатися усіма соціальними пільгами та виплатами,гарантованими законом. Для цього потрібно бути занесеним в єдиний державний реєстр - тобто, нагадати про себе в департаменті соціального захисту.

Ще одне важливе питання повстало під час засідання - щодо внесення змін до Порядку надання грошової допомоги учасникам АТО і волонтерам, адже волонтери невід ємна ланка антитерористичної операції.

Наступним пунктом стала проблема, яка турбує всіх учасників бойових дій.

Багато міських та селищних рад області не надали членам комісії перелік ділянок для учасників АТО, в тому числі і місто Чернівці. Тому комісія повторно звернулася до голів міських та селищних рад. Не отримавши відповідей, комісія готова поїхати у кожне місто і селище спільно з учасниками АТО, щоб особисто поговорити з головами рад, які гальмують законні процеси, - заявив голова комісії, УКРОПівець Ігор Малишевський.

На цьому засіданні постійної комісії з питань охорони здоров я, праці, соціального захисту населення та підтримки учасників АТО і членів їх сімей нарешті було чутно департамент соц.захисту. Виявлено необхідність у новій апаратурі для обласного діагностичного центру, який перевантажений пацієнтами та мобілізованими, які там проходять мед.комісію.

Членами комісії та присутніми на засіданні було розглянуто клопотання ГО Ніхто крім нас стосовно проблем у колективі Обласного дитячого протитуберкульозного санаторію Садгора . Опрацювавши отриману у санаторії інформацію, члени комісії доручили департаменту охорони здоров я Чернівецької обласної адміністрації суттєво покращити співпрацю з лікувальними закладами та вжити заходів щодо недопущення родинних кланів в медичних установах.

Надійшов на адресу комісії і лист про надання Департаменту соціального захисту населення ОДА конкретних пропозицій щодо покращення організації соц.захисту учасників АТО і членів їх сімей. Тому до бачення проблем чиновниками долучать громадські організації, які бажають допомогти бійцям і мають відносно цього якісь пропозиції.

Наступне засідання комісія запланувала присвятити питанню оновлення складу громадських рад. За словами представника департамента соц.захисту, були такі скликання, які долучили чимало меценатів до розвитку соціальної сфери в області, але з часом спонсорська допомога припинилася.

Як висновок засідання, профільним департаментам рекомендовано активізувати роботу, частину питань члени комісії запропонували винести на сесію обласної ради.