Судові провадження навколо ТЗО НПП Каскад продовжуються уже протягом десяти років. Фірма, яка займалась оптовою торгівлею електропобутовими приладами, заборгувала обласному бюджету більше мільйона гривень.

Балансоутримувачем приміщення, де ніби має розміщуватись Каскад , є комунальне підприємство Волинської обласної ради Волиньенергософт . Після майже річної судової тяганини у грудні 2015 року нарешті вийшов наказ про примусове виселення НПП Каскад із орендованого приміщення. У січні були здійснені відповідні процесуальні дії виконавчою службою, які ввели у цю справу третю сторону громадську організацію Мистецький трамплін . Виконавче провадження про виселення було закрите, оскільки фірма НПП Каскад підписала договір про зберігання майна із громадською організацією і не займає приміщення з вересня 2015 року.

Оскільки держава не здійснила своїх обов язків по виконанню судових рішень, директор Волиньенергософт Василь Дутко звернувся до голови обласної ради Ігоря Палиці щодо рейдерського захоплення майна обласної ради. З погодження обласної ради було створено комісію задля опису майна, зміни замків та повернення управління приміщенням законному власнику. Днями комісія виїхала на місце, аби розібратися, хто ж нині і на яких умовах займає приміщення комунальної власності.

Як виявилось, Мистецький трамплін надає, а може й здає в незаконну оренду, приміщення йога студії Анахата . Там комісія зустріла пані Ірину, яка зовсім не була ознайомлена із проблемами орендарів. Як повідомила жінка, кошти за оренду фірмі НПП Каскад вони не сплачують, а лише оплачують комунальні послуги.

Варто зазначити, що йога-студія у приміщенні ґрунтовно закріпилась, встановила душові кабіни, розмалювала стіни індуїстськими символами.

Члени комісії повідомили Ірину про виселення і попросили забрати найнеобхідніше та покинути приміщення протягом 20 хвилин. Жінка відмовлялась піти, аргументуючи це тим, що ввечері прийдуть клієнтки. Потім ніби погодилась, але почала комусь телефонувати.

Через деякий час біля приміщення з явились представники Самооборони . Оскільки двері були зачинені під час опису майна, так звані активісти, почали вламуватись, голосно погрожуючи, що виб ють двері. Особливо агресивно себе поводив чоловік на ім я Сай Андрій, який весь час кликав Ірину та вимагав випустити її з приміщення. Заступник начальника відділу з питань управління об єктами спільної власності територіальних громад Волинської обласної ради

Мирослава Якимчук пояснила чоловікам законність дій комісії та завірила, що двері відчинять, як тільки приїде керівник Волиненергософту для опечатки приміщення.

Оскільки представники Самооборони продовжували погрожувати, а у одного із них була зброя, члени комісії викликали патрульну поліцію для улагодження ситуації.

В свою чергу самооборонівці теж викликали патрульних для визволення Ірини із полону .

По приїзду поліції конфлікт був вичерпаний, а приміщення успішно опечатали.

Залишається незрозумілим лише одне: Самооборона так перейнялась приміщенням громадської організації через любов до йоги чи кришування незаконного бізнесу знову актуальне?

Голова тимчасової контрольної комісії з питань перевірки комунальних підприємств, установ та організацій Волинської обласної ради, голова фракції УКРОП в облраді Вячеслав Рубльов зауважив, що комунальне підприємство повинне працювати для громади, приносити дохід у бюджет та запевнив, що профільна комісія й надалі детально вивчатиме діяльність усіх обласних комунальних підприємств.