Уряд Канади офіційно подовжив військову місію в Україні до 2019 року. Про це на брифінгу заявили Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд (Chrystia Freeland) та Міністр оборони Харджит Саджан (Harjit Sajjan) в понеділок, 03 квітня 2017 року, в Оттаві.

"Метою операції UNIFIER є надання підтримки Збройним силам України шляхом здійснення військового навчання та нарощування потенціалу з метою збереження суверенітету України", - заявила Фріланд представникам преси.

"Україна є дуже важливим партнером для Канади, і ми будемо продовжувати підтримувати її зусилля в інтересах демократії та економічного зростання", - додала вона.

За словами пані Фрілянд місія Канади в Україні відзначає надзвичайну ефективність та високий рівень професійності співпраці між сторонами, що сприятливо відображається на обороноздатності збройних сил обох держав.

У свою чергу Міністр оборони Канади Саджан зазначив, що надалі основна увага буде приділятися підготовці саме українських військових підрозділів. Зокрема, канадські війська будуть надавати допомогу в підготовці невеликих мобільних груп, ліквідації вибухонебезпечних боєприпасів, підвищенні безпеки військових на передовій та в тилу, медичній підготовці та та модернізації військової матеріально-технічної бази України.

"Я пишаюся талановитими та самовідданими чоловіками та жінками з канадських Збройних сил, які роблять свій внесок в створення більш стабільного миру, оскільки ми демонструємо нашу надійність в якості партнера для наших союзників та нашої прихильності до європейської безпеки", - заявив Саджан в присутності журналістів.

Посольство Росії в Канаді назвало рішення про продовження місії з надання військової допомоги Україні до 2019 року "контрпродуктивним", а в місцевих соцмережах відбулося масоване вкидання проросійськими тролями фейкової інформації для дискредитації Христі Фрілянд та минулого її родини.