Через відсутність контракту на постачання електроенергії з Об'єднаною енергетичною системою України на тимчасово окуповану територію АР Крим з 01 січня 2016 року відключено повітряну лінію 220 кВ "Каховська-Титан", живлення споживачів, переведені на резервну схему від мереж ОЕС України. При цьому, рівень напруги в електричних мережах знизився до критичного рівня.

У разі збільшення потужності в період поливу, робота насосних станції, що забезпечує аграріїв водою для зрошення, буде неможлива. Від підстанції "Титан" в вегетаційний період сільськогосподарських культур харчування забезпечується 15 насосних станцій, майже 25 тис га поливних земель у Чаплинському та Каланчацькому районі.

Для стабілізації електропостачання цих районів планується побудувати підстанцію "Нова" 150 кВт ". "Херсонобленерго" вже має проект будівництва нової підстанції та високовольтної лінії для створення тимчасової схеми живлення споживачів 2-х районів.

Голова фракції УКРОП у Чаплинській райраді, голова ради аграрного союзу в Херсонській області Ігор Брагінець заявив, що, навіть якщо підстанція, згідно з планом, буде введена в експлуатацію 1 липня, збитки сільського господарства перевищать 60%.

За словами Брагінця, все буде залежати від погодних умов (якщо весна буде вологою, збитки будуть меншими).

На Херсонщині 3-4 весни посушливі, 1 волога, волога була в 2015 р, так що в цьому році, швидше за все, буде посушлива. У цих умовах недоотримання по зерновій групі на 1 га буде від 1,5-2 т (якщо недополив), по соняшнику - 1-1,5 т на 1 га, по сої складно говорити, пікове споживання вологи - липень-вересень, але все одно до 1-1,5 т буде зниження врожайності.

"Це буде дуже великий фінансовий удар по підприємствах", - підкреслив фермер. Закуплено насіння, міндобрива, їх доведеться залишити на складах, а насіння втрачають якість.

Обласна влада припускає, що сума збитків буде приблизно дорівнювати вартості будівництва підстанції - 85 млн. грн., якщо не більше.

"Це дуже оптимістична ситуація, я думаю, цифри будуть - сотні мільйонів. За дуже скромними підрахунками - близько 100 млн. грн. ", - заявив у відповідь Брагінець.