Об'єднання зусиль УКРОПу з іншими демократичними політичними силами в боротьбі за проведення виборів до районних рад міста Києва це лише перший крок на шляху до забезпечення справжнього самоврядування в столиці та демократії в Україні загалом. Про це 11 лютого журналістам заявив голова Київської міської організації УКРОПу Дмитро Сіманський після підписання вісьмома політичними партіями спільної декларації щодо відстоювання права киян обирати місцеву владу.

Документ містить пропозиції щодо комплексу заходів, які має забезпечити чинна влада, а не політичні партії чи виборці. Не йдеться про політичні договірняки , як це прийнято в українських політичних партій. Це декларація про спільні наміри, насамперед, про бажання забезпечити реальне місцеве самоврядування в місті Києві, вивести столицю з-під прямого президентського управління і дозволити кожному киянину мати ту владу, яку він вважає за потрібне , зазначив Дмитро Сіманський.

За словами політика, в декларації, зокрема, пропонується провести вибори до райрад столиці не пізніше квітня цього року та забезпечити виділення коштів Центральній виборчій комісії на їхню організацію. Окрім того, до виборчих комісій мають бути обрані чесні люди, якими не вдасться маніпулювати, як це відбувалося на минулих місцевих виборах , підкреслив він.

Дмитро Сіманський також зазначив, що партія УКРОП, як ніяка інша, добре знає, звідки беруться рішення судів у нашій країні. Тож допоки Адміністрація Президента чи Петро Порошенко особисто не дасть вказівки тому чи іншому судді, в який спосіб вирішити кризу місцевого самоврядування в країні, проблема не буде розв'язана. Це рішення замовлене з Банкової. Це рішення влади, і ми переконані, що саме чинна влада має нести політичну відповідальність за зрив виборів до райрад у місті Києві , прокоментував очільник Київського УКРОПу рішення судді Окружного адміністративного суду Києва Олексія Огурцова про відтермінування виборів

Нагадаємо, 26 січня окружний Адміністративний суд міста Києва за позовом ГО Наждак відтермінував проведення виборів до районних рад столиці на невизначений час. Того ж дня представники Українського об єднання патріотів УКРОП закликали політичні партії об'єднатися та разом відстояти право на волевиявлення мешканців столиці.