Депутати фракції УКРОП покинули сесійну залу Запорізької міськради, щоб не голосувати за перейменування вулиць в тому вигляді, в якому пропонує міський голова. Замість того, щоб декомунізувати за свій рахунок, він намагається перекласти витрати на мешканців міста.

Позицію депутатів пояснив лідер фракції Михайло Прасол: "У Запоріжжі головна проблема - бідність громадян. 80% українців живуть за межею бідності і, в першу чергу, це стосується запорожців. В умовах кризи і зниження соціальних норм життя, своїм рішенням мер змушує кожного жителя міста заплатити за перейменування вулиць. Тільки за попередніми підрахунками, перейменування вулиць обійдеться городянам в суму близько 5 млн грн ".

Як пояснила ситуацію секретар фракції УКРОП депутат Олена Сидельникова, якщо перейменування проведе Запорізька міська рада за Законом "Про місцеве самоврядування", жителям міста доведеться заплатити:городянам - по 10,85 грн, а юридичним особам - по 480 грн ".

Також Михайло Прасол впевнений, що в місті є важливіші питання, якими і необхідно займатися міському голові: "замість того, щоб позбавити жителів міста зайвих витрат і провести декомунізацію особисто, мер змушує кожного городянина знову платити і це тоді, коли жителям міста приходять величезні рахунки за тепло і комунальні послуги, Люди зубожіють, а міський голова просить їх розщедритися".

Також обурює депутатів і те, що в кожному районі міста проходили громадські слухання, жителі районів проголосували за нові назви вулиць. Але мер не бере це в рахунок, а покладає відповідальність за прийняття рішень на депутатів, а не слухати запорожців ".

Нагадаємо, 19 лютого в Запоріжжі проходить друга сесія міськради, присвячена виконанню закону по декомунізації.