Депутати різних рівнів від УКРОПу в рамках робочого візиту в Грузію детально проаналізувала роботу парламенту. Він складається зі 150 депутатів, з яких 77 обираються за мажоритарною системою.

Як повідомляє лідер УКРОПу в Запорізькій облраді Ярослав Гришин, українські політики провели жваву дискусію з депутатами місцевого парламенту, порівнюючи український і грузинський досвід: Все змінюється: більшість діючих зараз депутатів при Саакашвілі були в опозиції або в тюрмі. При Саакашвілі відбувалася централізація влади - то, що ми бачимо зараз у нас в Україні. Нинішня влада почала складний процес реальної децентралізації влади. 10 губернаторів на 10 муніципалітетів мають функцію координації і не є розпорядниками бюджетних коштів. Після прийняття на початку 2014 року Кодексу місцевого самоврядування керівник муніципалітетуобирається шляхом прямого голосування. У Грузії 71 муніципалітет. Ніяких префектів з божевільними повноваженнями і ніякого необґрунтованого укрупнення громад .

Керівник комітету з європейської інтеграції Леван Бердженішвілі стверджує: "Інклюзивність завжди краще енклюзівності". Депутати і вся влада Грузії декларують повну відкритість і консолідацію з партнерами в ЄС і США, оскільки мета Грузії - вступ в НАТО і Європейський Союз.

Ярослав Гришин розповів, що після створення Зони вільної торгівлі з ЄС обсяг експорту Грузії збільшився на 40%: Уряд працює солідарно з парламентською більшістю, покроково впроваджуючи всі вимоги ЄС щодо візової лібералізації та євроінтеграції. Ми побачили, що сучасна влада в Грузії є демократичною і патріотичною.
У Грузії будуть вибори в жовтні цього року і команда Саакашвілі активно до них готується, використовуючи Україну як трамплін для реваншу. Тут говорять зворотне: у 2012 році при репресивному апараті Саакашвілі 300 тис. грузинів були засуджені на т.зв. "Пробації", а 20 тис. - перебували у в'язницях. На сьогодні, більшість в Грузії оцінюють роботу Саакашвілі, як репресивну і популістську .

Укропівці також ознайомилися і з роботою сучасної прокуратури, яка вже пройшла реформу. Так, в Тбілісі відсутні районні прокуратури і загальний нагляд. За словами Ярослава Гришина, у прокуратури залишилася тільки дві базові функції: керівництво досудовим слідством (поліції, фінансової поліції і пенітенціарної служби) і підтримання державного обвинувачення в суді. Зарплата співробітника - не менш 1 000 $ у місяць. Працюють переважно молоді фахівці після проходження відкритих конкурсів, що складаються з декількох етапів. На місцях працівники не займаються складанням нескінченних звітів і статистичних таблиць - це обов'язок генеральної прокуратури. Раціонально, просто, ефективно прозоро.

Нагадаємо, нині в Грузії з робочим візитом перебуває делегація депутатів від УКРОПу, переймаючи досвід ефективної роботи органів місцевого самоврядування. До складу делегації увійшли: народний депутат Віталій Купрій, лідер фракції УКРОП Запорізької облради Ярослав Гришин, лідер фракції УКРОП Полтавської облради Сергій Соловей, депутат Дніпродзержинської міськради Андрій Дроговоз і депутат Обухівської міськради Денис Нестурук.