Сьогодні голови трьох фракцій у Рівнераді Святослав Стельмащук (ВО Громадський контроль ), Роман Стасюк (Радикальна партія Олега Ляшка) та Олександр Довжаниця (Українське об єднання патріотів УКРОП), зібрали прес-конференцію.

Темою заходу стало звернення депутатів з адміністративним позовом до Рівненського міського суду про скасування рішення Рівненської міської ради від 3 грудня 2015 року №8 Про утворення виконавчого комітету Рівненської міської ради сьомого скликання, визначення його чисельності та затвердження персонального складу , визнання протиправними дії Рівненської міської ради та бездіяльності міського голови Рівного.

Основні причини позову:

  • Не була дотримана процедура оприлюднення проекту рішення. Замість 20 робочих днів, він був опублікований на сайті за день до прийняття. Юрист міської ради так і не зміг пояснити причини, з яких подібне рішення було б законодавчо правильно ухвалювати з порушенням процедури, якщо часу для підготування цього проекту рішення було достатньо.
  • Проект рішення не обговорювався на Розширені нараді, яка є дорадчим органом Рівненської міської ради.
  • Персональний склад виконкому мав бути обраний виключно після призначення заступників, оскільки вони всі в даному випадку їх чотири мали б бути членами виконавчого комітету. І це є обов язковим як за законодавством, так і за їх функціональними обов язками. Призначення не відбулося, а замість чотирьох заступників до виконкому включили лише двох. Крім того на заступників міського голови поширюються ще й вимоги щодо несумісності з депутатським мандатом. Тобто, двоє заступників міського голови, які є депутатами Рівненської міської ради, мають або скласти мандат, або відмовитися від посади.

Очільники фракцій наголосили, що визнання виконкому не дійсним не вплине на раніше прийняті ним рішення, оскільки на момент їх прийняття виконком був чинний та здійснював свої повноваження відповідно до ЗУ Про місцеве самоврядування в Україні .

Справу розглядатиме Рівненський міський суд 24 лютого 2016 року.