Закон Про об єднання громад активно впроваджується на території України. Не розроблені до кінця законодавчі механізми функціонування об єднаної громади викликають недовіру в українців до децентралізації, а відповідно гальмують процес об єднання.

Для роз яснення переваг та шляхів об єднання громад Ківерцівський районний голова, укропівець Григорій Недопад запросив голову Зимнівської об єднаної територіальної громади В ячеслава Католика та експерта Офісу реформ у Волинській області Світлану Думську.

Питання децентралізації дуже актуальне на сьогоднішній день, зазначив Григорій Недопад. Люди, звичайно, бояться об єднання громад як і всього нового, але цей крок є обов язковим на шляху до європейського майбутнього .

Доповіді стосувались як теоретичної, так і практичної складових децентралізації. В результаті перечислення значної кількості переваг кожен з лекторів зазначив, що є багато нюансів не передбачених законодавством. Як зазначає В ячеслав Католик, залишаються проблеми із земельними питанням, зокрема перехід державних земель у комунальну власність громади. Попри законодавчі перешкоди на шляху до розвитку громад Зимнівський голова навів низку переконливих аргументів за . Найважливішою перевагою було визначено те, що у бюджеті громади залишається 85 % власних надходжень, які можна скеровувати на найнеобхідніші потреби. Також В ячеслав Католик розповів про втілення проектів та залучення грантових коштів. Він наголосив, що часто закордонні інвестори передбачають співпрацю саме із об єднаною громадою, оскільки можуть працювати на пряму, уникаючи ланки обласної та районної рад.

Світлана Думська зауважила, що лише спроможна громада може бути самостійною. У такій громаді місцеві джерела наповнення бюджету, інфраструктура та кадрові ресурси є достатніми. Тому перед підготовкою до об єднання варто ознайомитись із мінімальними вимогами до інфраструктури громади.

В кінці семінару голова райради нагадав присутнім, що у 2018 році об єднання буде примусовим, тому варто скористатись моментом та розрахувати самостійно найкращий варіант об єднання.