Як інформує речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

Особливістю останнього вантажу можна вважати те, що більшість вантажівок були завантажені фактично лише на половину, що може говорити про популізм даній акції і напрямки даного гумконвоя , - заявив він.

За його словами, оформлення 36-го так званого російського гуманітарного конвою проходило в односторонньому порядку.

У період з 6:35 до 7:45 через російські пункти пропуску Донецьк Матвєєв Курган в Україні прослідувало дві колони гумконвоя у складі 105 автомобілів. Оскільки переміщення гуманітарного конвою в черговий раз відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства , що регламентують порядок направлення гумконвоев і Міжнародний комітет червоного хреста участі в оформленні не приймав. Українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій , - додав він.

Нагадаємо, що вранці 20 серпня черговий російський гуманітарний конвой перетнув український кордон. За даними МНС РФ, колона складалася з понад 100 автомобілів, в яких понад 1 тис. Тонн вантажів. Росія заявляє, що в основному це продукти харчування - макаронні вироби, борошно, цукор, чай, соняшникову олію і консерви.

Додамо, що представники української влади і спецслужб неодноразово заявляли, що під виглядом гуманітарних конвоїв командування РФ доставляє російським солдатам і найманцям паливно-мастильні матеріали, нову техніку, а також озброєння і боєприпаси, а вивозить тіла загиблих бойовиків.

Версія про популізм і вивіз тіл загиблих, яку висуває Держприкордонслужба, звичайно цікава, але малоймовірна.

Дивує як ніхто не допускає факту того що вантажівки можуть йти напівпорожні через перевантаження! І що в них йде в Україну щось більш важке ніж зазвичай.