Угода про безвізовий в'їзд діє між США і 40 країнами, здебільшого європейськими. Щоб потрапити в США без візи, необхідно заповнити бланк в системі електронної авторизації і отримати дозвіл на в'їзд.

Як зазначає телеканал CBS, кілька днів тому в системі авторизації, що заповнюється перед в'їздом, з'явилися нові питання щодо "присутності" осіб що в'їжджають в країну в соціальних мережах.

На даний момент ця опція введена в експериментальному порядку і необов'язкова для заповнення. Разом з тим, вона введена в рамках зусиль по перевірці людей, що в'їжджають в США в рамках безвізового режиму, в тому числі і для визначення потенційної терористичної загрози.

Зрозуміло, при заповненні цієї графи працівникам служби прикордонного контролю доступними станутть тільки публічні посади в акаунтах претендента на в'їзд.

Крім того, іноземці, що в'їжджають щодо безвізового режиму, повинні брати до уваги, що при "добровільності" даної опції її ігнорування теоретично може вплинути на отримання дозволу на в'їзд.

Правозахисні організації в США вже забили на сполох з приводу цього нововведення. Зокрема, організація Electronic Frontier Foundation (EFF) заявила: "Немає жодних гарантій того, що ні в чому не винні мандрівники будуть помилково оцінені в результаті заповнення або незаповнення даної графи і їх прохання про в'їзд відхилять".