Документи патентної заявки Amazon опубліковані на сайті Бюро патентів і торгових марок США, повідомляє TechCrunch.

Такі дирижаблі-склади будуть відправлятися в ті географічні точки, де, за прогнозами Amazon, очікується великий попит на певні товари. Наприклад, в місця проведення великих спортивних заходів або фестивалів.

Дирижабль також можна буде використовувати і в рекламних цілях: для трансляції аудіо реклами або розміщення на ньому білбордів. Патентом передбачений і флот з обслуговуючих літаючих апаратів, які будуть використовуватися для поповнення складу.

Дирижаблі, дрони і шатли будуть підключені до керуючої комп'ютерної системі і зможуть обмінюватися даними між собою. Крім виконання основних функцій, вони зможуть збирати дані про метеоумови або забезпечувати контентом (наприклад, електронними книгами) користувачів на землі.

У документах, що супроводжують заявку, представники Amazon пояснюють, що використання літаючих складів і супутніх безпілотників значно прискорить доставку посилок, якщо порівнювати зі стаціонарними складами.

Поки невідомо, чи є ця заявка на патент підтвердженням реального комерційного плану, або ж поки це тільки концепція, яку хочуть запатентувати заздалегідь.