На офіційному сайті Президента України зареєстрована електронна петиція з вимогою зупинити передачу в приватну власність Дніпропетровського військового шпиталю, який свого часу відстоював в інтересах держави член президії політради УКРОПу Геннадій Корбан.

Ми, громадяни України, які підписали цю петицію, вимагаємо від вас, пане президенте, втрутитися й сприяти припиненню ганебних дій, які здійснюють корумповані представники різних гілок влади щодо незаконної передачі майна і території Дніпропетровського військового госпіталю, розташованого за адресою: Україна, м. Дніпропетровськ, вул. Комсомольська, 63 (після перейменування вул. Старокозацька, 63) , йдеться в тексті електронноъ петиції. Активісти наголосили на неприпустимості юридичних махінацій та спроб передачі шпиталю в приватну власність.

Як відомо, привласнити будівлі госпіталю як заставне майно намагається російський ВТБ Банк . Зараз медустанова щоденно приймає близько двох десятків хворих та поранених військових.

Поставити свій підпис під петицією можна тут .

Громадські активісти також анонсували проведення мітингу на підтримку повернення шпиталю у власність Міністерства оборони. Організатори запрошують усіх небайдужих долучитися до акції, яка відбудеться 25 лютого, о 12.30, за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Старокозацька, 63.

Нагадаємо, в лютому 2016 року Вищий господарський суд скасував рішення про повернення Дніпропетровського військового госпіталю у державну власність та направив матеріали справи до судів нижчої інстанції.

Раніше член президії політради УКРОПу Геннадій Корбан став на захист Дніпропетровського військового шпиталю, зупинивши його привласнення російським ВТБ Банком , який намагався вилучити будівлі установи як заставне майно якраз тоді, коли до Дніпропетровська почали привозити поранених в зоні АТО бійців. Геннадій Корбан вдався до радикальних заходів, виставивши біля входу до закладу охорону, після чого звернувся за допомогою до юристів, які й сформували правову позицію в суді.

У листопаді 2015 року Дніпропетровський апеляційний господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 18 травня 2015 року про повернення шпиталю в держвласність. Йдеться про понад 10 тисяч квадратних метрів нерухомості та близько 4 гектарів землі в центрі Дніпропетровська, які, за словами Геннадія Корбана, потрапили у власність російського ВТБ Банку за ціною, що не відповідала їхній реальній вартості.