Завтра - чергова важлива дата в новітній історії України на шляху її поступової гуманітарної, культурної та політичної реінтеграції до європейського співтовариства.

6 квітня 2017 року в Європейському Парламенті відбудеться голосування щодо надання громадянам України, які отримали біометричні паспорти для закордонних поїздок, права на безвізове подорожування країнами Євросоюзу.

Цьому передувало голосування в Комітеті з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європарламента, який переважною більшістю голосів (39 голосів "за", 4 голоси "проти" та 1 "утримався") ухвалив рішення підтримати надання безвізового режиму. Тепер справа за Європарламентом.

Напередодні троє євродепутатів ультра-правого спрямування від Великої Британії, Франції та Італії здійснили спробу вчергове заблокувати або відтермінувати надання "безвізу" Україні, для чого внесли до порядку денного проект відповідного рішення. Цю новину масово підхопили та розтиражували прокремлівські ЗМІ як в Росії, так і в Україні, але враховуючи те, що кількість євродепутатів, які вони теоретично здатні згуртувати в залі голосування, перебуває в межах статистичної похибки, така ініціатива не має шансів на успіх.

Для довідки: минулого року Європарламент видав 13,9 мільйонів короткотермінових віз. Важливість для України безвізового режиму красномовно підтверджується тим фактом, що Україна - на третьому місці серед країн світу після Росії та Китаю по кількості отриманих віз: 1 мільйон 360 тисяч громадян України відвідали країни ЄС в 2016 році. Більшість українців відвідали Польщу, Угорщину та Німеччину.

Важливе уточнення: надання права громадянам України відвідувати без отримання віз країни Євросоюзу в жодному випадку не надає права на працевлаштування.