2 серпня 1989 в Києві, близько п ятої години вечора в районі центральної площі столиці - Жовтневої революції, нині - майдан Незалежності, масивна колонада споруди Головпоштамту разом з порталом відвалилася, що призвело до загибелі 11 осіб. Сталося це тому що була злива, та люди сховалися під колонами входу.

Того дня я проходив біля Поштамту буквально за пару годин до того, як усе сталося.

Перед тим невідомо навіщо відколупали плитку з колонади біля входу, відкривши загалу прихований сором. Це було щось: колони згори донизу складалися з несиметричних каменюк, між якими напхали якогось сміття, а розчин практично не спостерігався.

Як воно трималося стільки років, загадка.

Тепер я знаю, як будувався Хрещатик, до речі, в ЦУМі на останніх поверхах нинішні ремонтники знайшли схожі пам ятки будівельних технологій зразка ще нерозвиненого соціалізму, тому я не оплакую його руйнування.

Кажуть, тут були задіяні зеки й військовополонені, хоча, може, це легенди.

Ну а потім пішов дощ. Злива. Така буває в Києві раз на рік. І конструкції, які до того хоч якось захищала плитка, просто розмокли й розвалилися. А під балконом якраз ховалися люди від дощу.

Коли на старі будинки кажуть із придихом сталінка , не уявляючи, як і з чого вони зроблені, я згадую гнилу колонаду Поштамту.