Конференція стала важливим етапом у розвитку міжнародних і міжсоюзних відносин, на ній було розглянуто та вирішено низку питань війни і миру: встановлено точний термін відкриття союзниками другого фронту у Франції (і відкинута запропонована Великобританією «балканська стратегія»), обговорювалися питання про надання незалежності Ірану («Декларація про Іран»), започатковано вирішення польського питання, обговорювалось про початок війни СРСР з Японією після розгрому нацистської Німеччини, були намічені контури післявоєнного устрою світу, досягнута єдність поглядів з питань забезпечення міжнародної безпеки і міцного миру.

Ця конференція проходила здебільшого під диктовку Сталіна. Рузвельт та Черчіль люб'язно «здали» Сталіну поляків, литовців, латишів, естонців, чехів, словаків, угорців. І українців теж.

Офіційно США та Великобританія не визнавали включення Литви, Латвії та Естонії в склад СРСР, але ніколи й не виступали проти.

Було вирішено польське питання. Етнічні українські та білоруські землі, на які претендувала Польща і які де-юре вже увійшли до складу СРСР, було вирішено компенсувати Польщі за рахунок Німеччини.

До Тегерану Черчілль пропонуав визнати УПА воюючою проти нацистів стороною. Але після того як Сталін запропонував «обмін» - СРСР оголошував Махатму Ганді бандитом, терористом і екстремістом, а Британія те саме мала зробити стосовно УПА, сер Вінстон погодився.

Через півроку після Тегеранської конференції у авіакатастрофі поблизу Гібралтару загинув польський генерал Владислав Сікорський. Офіційно причиною катастрофи стали технічні неполадки, але багато істориків і досі стверджують, що це був саботаж, зокрема пілот літака, який ніколи не одягав рятувальний жилет, так і не зміг пояснити, чому цього разу він його одягнув.

Причиною для вбивства Сікорського могло стати те, що дізнавшись про катинські розстріли, польський генерал закликав Великобританію розірвати стосунки з СРСР. Після смерті Сікорського міжнародний вплив поляків значно впав.

Справа Сікорського до 2033 року лежить в британських архівах із грифом «секретно»