26 січня 1918 р. до Києва вступила 10 тисячна орда Михайла Муравйова, почався червоний терор. При штурмі міста застосовувалися отруйні гази, був проведений масовий артобстріл (до 15 тис. снарядів), в результаті якого було зруйновано будинок Грушевського. За наказом Муравйова, більшовицькі війська розстріляли у Києві близько 5 тис. мирних жителів, тероризували громадян УНР, був убитий київський митрополит Володимир.

За даними дослідника Савченка В. А., під час знаходження Муравйова в Києві по місту їздив броньовик з написом Смерть українцям! .

28 січня Дума запросила примирення. У відповідь я наказав душити їх газами. Сотні генералів, а може й тисячі, були безжалісно вбиті вихвалявся Муравйов пізніше.

На київську буржуазію наложили контрибуцію в 5 млн. руб. на утримання радянських військ.

Муравйов був запеклим противником українізації . За спогадами Полетики, портрети Шевченка зривали зі стін і топтали ногами. Говорити на вулицях українською мовою, носити вишиванку або мати чоботи стало небезпечно .

Стати червоним Наполеоном! , Бути безжальним! Ненависть до всього українського ідеї-фікс Миха́йла Муравйова.

Чим позначилися 37 років його існування?

Випускник юнкерської школи за вбивство товариша засуджений до 1,5 року у штрафній частині та позбавлений офіцерського звання. Пройшов російсько-японську та всю першу світову, формував батальйони смерті , дослужився до підполковника. Винайшов тактику ешелонної війни .

У січні 1918 р. очолював більшовицькі частини, які брали участь у захопленні Харкова, Полтави і Києва, командувач червоними військами у бою під Крутами.

19 січня увійшов до Полтави, де розігнав міськради, запровадив ревком; наказав розстріляти 98 юнкерів і офіцерів місцевого юнкерського училища.

Rosstril 4 лютого 1918 р. у Дарниці під Києвом видав наказ про безпощадне знищення всіх офіцерів, гайдамаків, монархістів, усіх ворогів революції .

На початку березня 1918 провів акцію із захоплення найбагатших одеситів та обміну їх на 10 мільйонів карбованців на потреби Червоної армії. Муравйов оголосив у Одесі військовий стан, наказав знищити всі винні склади, розігнав міську думу; наказав вилучити всі гроші з банків і з кас усіх підприємств, навіть ті, що призначались для виплати зарплат робітникам. 9 березня запровадив військово-революційні трибунали. 11-12 березня наказав сухопутним частинам і кораблям флоту Одеської радянської республіки відкрити вогонь усіма гарматами по буржуазній і національній частині міста та зруйнувати її.

Організатор масових убивств в Україні Миха́йло Муравйов 11 липня 1918 р. у Симбірську покінчив життя самогубством.

12 липня офіційна газета ВЦВК Известия помістила урядове повідомлення Про зраду Муравйова , в якому стверджувалося, що Бачачи повний крах свого плану, Муравйов покінчив із собою пострілом у скроню .