Cолом’янський районний суд Києва обрав запобіжну міру у вигляді утримання під вартою строком на 56 днів з альтерантивою внесення застави у 6 млн грн директору ТОВ “Запорізький титано-магниевый комбинат” (ЗТМК) Володимиру Сиваку, якого підозрюють в розтраті 492 млн грн, – повідомляє Інтерфакс.

Рішення було прийнято в суботу.

Как Громадське ТБ повідомляло раніше, 23 вересеня детективи НАБУ за участі СБУ проводили слідчі дії на ЗТМК,під час яких було затримано директора комбінату Володимира Сивака за підозрою у розтраті котшів.
Слідство встановило, що в період 2014-2015 годов підконтрольна Group DF бизнесмена Дмитра Фірташа компания Tolexis Trading Limited, власник 49% акцій ЗТМК, виділила цьому підприємству 880 млн грн. Втім, директор перерахував 492 млн грн з цих еоштів на користь третіх осіб. Зокрема, замість фінансування модернізації, кошти були спрямовані ВАТ “Холдингова компанія “Енергомережа”, ВАТ “Запоріжжяобленерго”, банку “Надра” і ТОВ “Синтез Ресурс” – в якості погашення заборгованності державного підприємства “ЗТМК” перед вказаними суб’єктами, в той час як ці розрахунки мала проводити Tolexis Trading Limited на умовах, передбачених договором про заснування ТОВ “ЗТМК”.

У випадку, якщо суд визнає затриманого винним, йому загрожує від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Довідково: ЗТМК – єдиний в Україні і Європі виробник металевого губчатого титану. Проектна потужність виробництва – 20 тис. тонн на рік, однак через зношеність виробництва, нині комбінат може виробляти 10 тис. тонн титанової губки на рік. У 2012 році уряд вирішив створити на базі ЗТМК однойменне ТОВ шляхом внесення до уставного капіталу цілісного майнового комплексу держпідприємства “ЗТМК”. Group DF Дмитра Фірташа наприкінці 2012 року виграла конкурс з відбору недержавного учасника ТОВ, отримавши в ньому 49%. Контрольним пакетом ТОВ “ЗТМК” розміром у 51% за рішенням уряду управляє держпідприємство “Об’єднана гірно-хімічна компанія”.