Фірми, які у 2016 році отримали найбільше підрядів на ремонт житлових будинків у Запоріжжі мають судові вироки щодо неправомірних дій. Про це повідомляють журналісти сайту “Proконтролюй”. За їхньою інформацією, в цьому році на ремонт будинків вже розписано 79 млн грн на за п’ятдесятьма фірмами-підрядниками.

ТОВ “Інтерпромальп” – 10,8 млн грн

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. Патріотична, 68, пр.Соборний, 84, вул. Лахтинська, 13, вул. Лахтинська, 13а, вул. Вроцлавська, 11, вул. Бородинська, 10, вул. Святоволодимирівська, 94, вул. Зернова, 34, вул.Штурмова, 3, вул. Кремлівська, 27.

Фірма зареєстрована на запоріжців Дмитра Стаценка та Бориса Козлова. Директор фірми – Віктор Бабій. За адресою реєстрації останнього і “прописано” підприємство. Раніше одноосібним власником “Інтерпромальп” був сам Бабій, а заснував фірму у 2007 році Артем Баршацький.

Під час останньої участі у тендері, підприємство отримало індекс “ФОКС” 35% (чим більше відсоток, тим більше ознак корупційної складової).

У судовому реєстрі фірма згадується декілька раз. Нещодавно Нацполіція розслідувала смерть співробітника ТОВ “Інтерпромальп” під час ремонту на “Запорізькому електровозоремонтному заводі” у червні 2015 року. За даними досудового розслідування трагедія сталася “внаслідок грубого порушення законодавства з охорони праці в частині промислової безпеки”. Чим завершилось розслідування – невідомо.

У рішенні Запорізького окружного адміністративного суду від 12 серпня 2010 року згадується зменшення податкового відшкодування “Заводу напівпровідників” через невиконання будівельних робіт підрядниками. У 2008 році завод уклав шість договорів з ТОВ “Інтерпромальп” на виконання робіт, яке в свою чергу уклало договори з ТОВ “Снерг-15”. Останнє виявилось фіктивним і не виконувало роботи. Пізніше директора “Снерг-15” було засуджено.

ТОВ “ЕСС Плюс” – 6 млн грн

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. Південноукраїнська, 5, пр. Соборний, 182а, вул. Козача, 1, вул. Українська, 2Б, вул. Дніпровське шосе, 64.

“ЕСС Плюс” зареєстровано у селі Володимирівське Запорізького району на мешканку Запоріжжя Оксану Юрченко. Керує підприємством Василь Сапронов. Фірму створили у 2006 році Олександр Чуркін, Андрій та Катерина Шевченко. Окрім Василя Сапронова підприємством керували Олександр Чуркін, Олена Літус та Андрій Шевченко.

Фірма чотири рази перемагала у тендерах. Усі перемоги були у 2015 році на загальну суму 21 млн грн. Три підряди були отримані від міського УКБ, а один – від обласного. Під час перемоги у тендері від КП “УКБ” 2015 році, за розрахунками “ФОКС”, підприємство отримало незадовільний індекс 85%.

У 2015 році міліція розслідувала законність проведення тендерів, де переможцем стало “ЕСС Плюс”. У документації було вказано, що на підприємстві працювало 34 людини, а податковій та пенсійному фонду було відомо лише про одну. Директор фірми пояснив, що на підприємстві працює більше ніж 20 чоловік як за трудовими так і за цивільно-правовими угодами. Суд призначив позапланову документальну перевірку підприємства. З того часу ця справа у реєстрі більше не згадувалась.

Також “ЄСС Плюс” отримала підряд на реконструкцію харчоблоку Обласної клінічної лікарні вартістю 12,1 млн грн. На початку 2016-го року Нацполіціязвинуватила “ЄСС Плюс” у розкраданні коштів на цих роботах, але не змогла довести їх провину.

У квітні 2016 року ТОВ “ЕСС Плюс” намагалося судитися з сайтом “Наші гроші. Запоріжжя” через опубліковану інформацію про досудові розслідування, проте суд залишив заяву без розгляду.

У вересні 2016 року КП “Основаніє” та Департамент ЖКГ відсудили до бюджету 70,5 тис. грн та 44,4 тис. грн авансу, виплаченого ТОВ “ЄСС Плюс” на ремонт будинків пр. Соборний, 182А та вул. Південноукраїнська, 5, відповідно. Попри зобов’язання та отриманий аванс фірма так і не почала ремонт будинків.

ТОВ “Ятрань” – 3,8 млн грн

Підприємство має виконати роботи за адресами: пр. Моторобудівників, 32, вул. Кузнецова, 28, вул. Кузнецова, 32, вул. Грекова, 6, вул. Тополіна, 35, вул.Європейська, 22, вул. Космічна, 102.

Фірма зі статутним капіталом 2 тисячі гривен зареєстрована у Запоріжжі на Володимира Бурика. Він є і директором підприємства. Заснували ТОВ “Ятрань” у 1996 році чотири особи: Володимир Бурик, Олександр Бурик, Тетяна Наливайко та Людмила Пічова.

З 2008 року фірма виграла дев’ять тендерів на загальну суму 21 млн грн. З цієї суми 18 млн грн були отримані на реконструкцію дошкільного навчального закладу №285 по пр. 40-річчя Перемоги,15-а. У вересні цього року під час перемоги у тендері від Департаменту освіти Запорізької міськради, за розрахунками “ФОКС”, ТОВ “Ятрань” отримало незадовільний індекс 45%.

ТОВ “Ятрань” фігурувало у справі про ухилення від сплати податків понад 8 млн грн співробітниками МКП “Основаніє”. У 2015 році комунальники для ремонту покрівель житлових будинків отримало більше 70 млн грн. На думку слідства, з метою ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах співробітники МКП “Основаніє” використали підконтрольні підприємства із ознаками фіктивності для оформлення договорів. Серед підприємств з якими були укладені договори значиться і ТОВ “Ятрань”. Аналітичне дослідження співробітників ДФС, начебто, встановило, що вказані роботи не були зроблені. Тому суд дозволив співробітникам ДФС провести обшуки у приміщеннях МКП “Основаніє” та вилучити договори з підприємствами. Чим закінчилось розслідування – невідомо.

Читайте більше на procontrol.org.ua, там ще багато інформації про сумнівні фірми