На вчорашній конференції для розробників Google оголосив про глобальне зрушення в своїй політиці роботи з хмарним сервісами. Технологічний гігант відкриває вільний доступ до багатьох технологій штучного інтелекту для корпоративних клієнтів, що використовують Google Cloud. Таким чином компанія збирається підвищити свою конкурентоспроможність у порівнянні з Amazon в боротьбі за ринок хмарних корпоративних технологій.

Сервіси, доступні клієнтам, тепер включають в себе: системи штучного інтелекту, які визначають обличчя і об єкти з Google Photos, визначник голосових команд смартфонів Android, і частина систем, що використовуються при пошуку Google.

Даний крок має під собою дві мети. По-перше, таким чином Google значно підвищує привабливість своїх хмарних сервісів в очах потенційних клієнтів. По-друге, що ще більш важливо, збільшення кількості користувачів цих систем дозволить ефективніше використовувати методи машинного навчання, на які зараз робиться акцент в компанії. Чим більше клієнтів, тим більше даних, тим ефективніше навчаються системи machine learning. Серед великих клієнтів хмарних сервісів Google Coca-Cola, Disney, Spotify і Snapchat.

Аналітики порівнюють вчорашню заяву з торішнім випуском у вільний доступ системи управління глибокими нейронними мережами TensorFlow. Втім, Google далеко не перша компанія, яка зважилася на надання вільного доступу до своїх масштабних розробок. Раніше це ж зробили Twitter, Microsoft і Facebook.

Ринок хмарних технологій продовжує рости і, за оцінками дослідницької фірми Forrester, до 2020 року досягне об єму в $191 млрд. На даний момент на цьому ринку беззаперечним лідером є Amazon, виручка якого від надання хмарних сервісів становить до $9,6 млрд у рік (у Google в районі $500 млн на рік). Судячи по вчорашньому рішенням і недавнім найму колишнього СЕО компанії VMware Дейна Гріна в якості глави хмарного департаменту, Google сприймає цей напрямок як один із основних.