У Громадського. Одеси відбулася розмова із начальником департаменту культури та туризму Тетяною Марковою. Говорили про функції департаменту туризму, зарплатню його співробітників, несанкціоновану торгівлю на головній вулиці міста та складнощі реставрації об’єктів культурної спадщини.

Приводимо основні тези інтерв’ю з Тетяною Марковою:

«Департамент культури й туризму займається просуванням міста на міжнародній арені та на українському ринку, в нас дуже тісно переплітаються розвиток культури разом із туристичною привабливістю міста. В Одесі проходить близько тисячі різноманітних заходів, а 200 з них проходять у відкритому доступі.

Наразі ми будуємо свою роботу таким чином, що дуже тісно спілкуємося із громадськими організаціями та сприяємо їм, а вони, в свою чергу, виступають організаторами. Місто вмикає свій ресурс, частково щось фінансує. Охорона, швидка допомога, прибирання територій, біотуалети, безпека – це все інфраструктура міста, яка підключається дуже швидко.

Мінімальна заробітна плата у наших головних спеціалістів складає близько 1300 грн та 1700 у директора. В нас також є надбавки, бувають премії, тобто зарплати у співробітників департаменту мінімальні. Побутує думка, що тут працюють оборудки, але всі кошти проходять через казначейство, через фіндепартамент.

Біля 1,5 млн грн виділяються з бюджету на міські заходи.

Що стосується торгових точок на Дерибасівській, люди слухають, прибирають свою солодку вату, якийсь жахливий дартс – йдуть, а через півтори години, коли комісія пройшла і пішла, вони знову там з’являються. Це, насамперед, відповідальність та порядність наших людей.

Раніше на реставрацію старовинних будинків кошти виділяла держава. Треба розуміти, що сьогодні об’єкти культурної спадщини знаходяться у приватній власності, які перепродані згодом два-три рази. Знайти власника неможливо і підійти до цього об’єкту теж не можна, допоки не знайдеться власник, щоб зобов’язати його привести все до ладу. І по законодавству він може зробити це тоді, коли захоче цього, але ж це обличчя міста», – розповіла начальник департаменту культури та туризму.

Тетяна Макарова також розповіла, що на законодавчому рівні департамент ніяк не може вплинути на роботу гідів, що не мають необхідних знань та досвіду роботи.