1 жовтня 2015 року, закінчився термін подачі заявок на премію Оскар в номінації кращий фільм іноземною мовою .

До цього часу новообраний вітчизняний Оскарівський комітет так і не зібрався для того, щоб визначити номінанта від України.

Продюсери фільмів Брати. Остання сповідь , Поводир , Під електричними хмарами , Незламна опублікували відкритий лист, в якому закликали Спілку кінематографістів України і Оскарівський комітет до негайних дій.

Спілка кінематографістів опублікувала на офіційному сайті відповідь, з якої випливає, що на даному етапі українська сторона повністю залежить від оперативної роботи Американської кіноакадемії.

Після торішнього скандалу навколо висунення на Оскар кандидата від України був переобраний Український Оскарівський комітет. За правилами його склад має бути затверджений виконавчим комітетом Американської кіноакадемії.

У червні 2015 року ми подали заявку на затвердження нового комітету, наше звернення було прийнято і в даний момент розглядається Американською кіноакадемією.

Хочу підкреслити, що українська сторона зробила все за процедурою, не порушивши жодного з правил Кіноакадемії, які стосуються національних оскарівських комітетів.

У березні 2015 року Асоціація продюсерів України, яка до цього займалася питаннями Українського Оскарівського комітету, відмовилася підписати зі Спілкою кінематографістів меморандум про спільну організацію роботи Українського Оскарівського комітету, засновану на прозорих принципах, розроблених ініціативною групою кінематографістів. Це рішення було досить несподіваним для Спілки, оскільки Асоціація продюсерів раніше оголосила про готовність реформувати діяльність Українського Оскарівського комітету, тому Спілка приступила до виборів нових членів комітету в квітні 2015-го, а не набагато раніше.

Тепер ми повністю залежимо від того, як швидко Американська кіноакадемія затвердить склад комітету і чи відповість позитивно на відправлений нами минулого тижня запит про те, щоб Україні була надана можливість назвати свого кандидата на Оскар після 1 жовтня.

Якщо Кіноакадемія відмовить, Україна цього року опиниться поза оскарівських перегонів , - розповів Сергій Васильєв, кінокритик, керівник інформаційного відділу Спілки кінематографістів України .