7 надзвичайно цікавих фактів про Україну:

1. Гімн України складається всього з шести рядків Український, а не чотирьох куплетів і двох приспівів.

Другий, третій та четвертий куплети гімну, написаного поетом Павлом Чубинським і композитором Михайлом Вербицьким, не були затверджені в 2003 році.

Вони не були затверджені тому, що депутати Верховної Ради вирішили їх не зовсім коректними через слова Станем браття в бій кривавий від Сяну до Дону , що мало на увазі претензії на території Росії та Польщі.

2. Один з найбільш відвідуваних McDonald s у світі

Чи знали ви, що дев ять ресторанів швидкого харчування McDonald s в Україні увійшли в топ-100 найбільш відвідуваних закладів американської мережі?

Ви будете здивовані, але це дійсно так.

А McDonald s, який знаходиться біля київського залізничного вокзалу, останні шість років входив у трійку найбільш відвідуваних закладів мережі фаст-фуду в світі. У 2010 році, він посів третє місце серед 30 тисяч закладів. В 2011 році - друге серед 33 тисяч закладів.

3. Найкоротша центральна вулиця

Всі доленосні події для України у всі часи відбувалися в епіцентрі головної столичної вулиці, оспіваної поетами багатьох поколінь. Можливо, багатьох здивує той факт, що Хрещатик, центральна вулиця Києва, не так вже й велика, як може здатися.

Хрещатик є найкоротшою центральною вулицею столиці в Європі. Починається від Європейської площі, проходить через Майдан Незалежності, і закінчується Бессарабською площею. Довжина Хрещатика становить 1225 метрів.

4. Найглибша станція метро в світі

Станція метро Арсенальна у Києві є найглибшою в світі - 105,5 метрів. Її побудували в числі перших п яти станцій в столиці України, в безпосередній близькості від будівлі парламенту.

Назву станція отримала від розташованого поруч великого заводу Арсенал. Арсенальна з 1986 має статус пам ятника архітектури.

5. Пісня, яка обігнала за популярністю Yesterday

Одну з найвідоміших пісень у світі - Summertime - Джордж Гершвін написав під враженням від колискової Ой ходить сон коло вікон у виконанні Українського Національного хору, яку він почув у Нью-Йорку. Арія Summertime вийшла з під пера відомого композитора в 1935 році, а написана вона була для опери Поркі і Бесс .

З часу своєї появи, пісня була виконана у різних вокально-інструментальних інтерпретаціях. Вважається, що за кількістю різних виконань арія випереджає знамениту пісню Yesterday біттлів . Станом на травень 2014 року відомо приблизно 67 146 публічних виконань арії Summertime.

6. Екологічно чисті ракетоносії

На дніпропетровському заводі Південмаш виробляють екологічно найчистіші ракетоносії у світі - Зеніт 3SL. Завдяки яким Україна є співвласником проекту Морський старт .

Даний проект полягає в запуску комерційних вантажів на орбіту з плавучого космодрому на екваторі. Так, всі пуски Зеніт-3SL були виконані з плавучої платформи Ocean Odyssey в рамках проекту Морський старт . Решта її модифікації запускалися з космодрому Байконур.

7. Українська Сахара

Олешківські піски часто називають українською Сахарою . Площа пісків, які розкинулися на території кількох районів Херсонської області, становить понад 160 тисяч гектарів, що робить їх найбільшою пустелею Європи. Олешківські піски добре видно з космосу.

Фауна представлена близько 1 тис. видів комах, 5 видами плазунів, десятками видів птахів. Тут є і дикі кабани, і вовки, і фазани. Але найцікавіше те, що тут мешкає найбільша популяція тушканчика-емуранчика.