Святе місце на прилавках російських магазинів, спорожніле в результаті заборони на імпорт продовольства з ряду країн, можуть заповнити продукти, вироблені в монастирських господарствах Російської православної церкви (РПЦ).

У Московському патріархаті (МП) вважають, що вони вже готові до цього, тепер справа - за ритейлерами.

Монастирі МП РПЦ можуть зайнятися імпортозаміщенням в продовольчій сфері і забезпечити торговельні мережі країни аналогами іноземних продуктів, ввезення яких на територію країни заборонено у зв язку з ембарго.

Як вважає заступник голови Синодального відділу по взаємодії церкви і суспільства Роман Багдасаров, для початку процесу необхідно, щоб прийшов рітейлер і сказав, що хоче, припустимо, налагодити продаж лінійки православної продукції - від молока до глазурованих сирків .

За словами представника МП, насельники монастирів вже стали вирощувати більше овочів і зерна, розводити рибу і зробили багатшими асортимент своїх сирів, до числа яких увійшли моцарела, качотта, рикотта. Частина господарств вже планує вийти в торговельні мережі та постачати продукти в Москву, Санкт-Петербург та інші міста.

Монастирські господарства можуть це робити , - зазначає Багдасаров.

Крім того, за словами церковного діяча, що не мова йде не тільки про продовольство, монастирські господарства зможуть постачати на російський ринок та інші товари.

Це можуть бути православні інтер єри, щоб люди мали можливість купити меблі, зроблену у нас, дешевшу і відповідну традиціям, а не тільки італійську або німецьку , - говорить він.