Голова правління Change communications Іветта Делікатна зробила камінгаут і пояснила, що ж це за громадська організація, яка лобіює інтереси українського уряду в США, пише Svitlana Zalishchuk .

У мене є 3 коментарі до пояснень пані Іветти.

1. Організація зобов язана оприлюднити фінансову інформацію, якщо вона надає послуги уряду, за чиї кошти вона це робить.

Громадяни, в інтересах якої працює уряд, повинні мати можливість пересвідчитися, що це, наприклад, не Газпром.

Тому цей пасаж звучить абсурдно. В этой точке важно отметить, что не все доноры позволяют нам анонсировать их участие в конкретных проектах и мы обязаны подписанием NDA о неразглашении такой информации .

З блогу так і не стало ясно хто дав гроші на лобіювання уряду?

2. Громадська організація, яка хоче, щоб їй довіряли, оприлюднює своє фінансування і проводить незалежний аудит своєї діяльності.

Так, наприклад, роблять Центр UA, Трансперенсі Інтернешнл, Інститут медіа права, УНЦПД та інші.

На їхніх сайтах можна побачити всі цифри, хто, на що і скільки дав.

Тому пасаж Вот их полный перечень: Посольство США, посольство Великобритании, USAID, UNHCR, UNDP, Мировой банк, IFC, Despro, посольство Норвегии , Еврокомиссия .

Це не фінансова звітність. Це просто непрофесійно. Чи все ж умисно непрозоро?

3. Ну й головне. Відповідно до українського закону громадські організації створюються для відстоювання інтересів громадян .

А не с целью обслуживания проектов, которые мы стали воплощать для правительства еще летом .

Інакше це називається консалтингова контора.

Може, ця організація й робить хорошу справу для України, але без прозорого звітування до всіх хороших справ будуть питання.