Звернення Валентина Наливайченко на сторінці в Facebook.

Шановні друзі,

Дякую чесним журналістам, громадським активістам, а окремо Денису Казанському, за тверду позицію і непримиренну боротьбу з корупцією - найбільшим злом і загрозою для сучасної України!

Я уважно ознайомився з переданими мені документами та публікацією Дениса і вимагатиму від усіх компетентних українських та міжнародних інституцій негайного та ретельного розслідування.

Відразу скажу, що я не здивований прочитаним, а як звичайний громадян швидше обурений бездіяльністю влади у справі справжньої боротьби з корупцією . Хоча й цьому дивуватися не варто, тому що практика покривання протиправної діяльності нікуди не пропала.

В отриманих матеріалах міститься перелік офшорних фінансових операцій конкретних посадовців та народних депутатів.

Абсолютно фахово можу сказати, що там є прямі докази того, що Ігор Кононенко, один з лідерів БПП, регулярно виводить в офшори великі суми у валюті.

Нагадаю - це той самий неформальний смотрящий за згаданою фракцією в парламенті, член молодої команди екс-мера Києва Леоніда Черновецького.

Йому, до речі, пророкують позицію наступного віце-прем єра...

Питань багато.

Що це за гроші, звідки вони?

Чи це державні кошти, чи це кошти особисто Кононенка?

Чому в той час, коли в країні дефіцит грошей, які ми жебраємо по всьому світу, коли знижується курс гривні, чиновники найвищого рангу продовжують виводити валюту з країни через дивні схеми, в яких беруть участь офшорні компанії незрозумілого походження?

Таким чином уникають оподаткування в Україні, не хочуть платити податків до бюджету?

Тоді не зовсім розумію ця влада українська або офшорна?

Кононенко є одним із засновників компанії Укрпромінвест , а також офшорів Intraco та Ernion Business.

Саме через них відмиваються брудні кошти.

Всі українські громадяни мають зрозуміти, як ця схема працює: це якраз і є ті гаманці, чорна каса політичної корупції.

Для відмивання грошей використовуються австрійські та латвійські банки.

Зрозумілим є і те, чому не дали хід справі проти БРСМ-Нафти , де були задіяні офшори, чому, зрештою, мені не давали розслідувати цю та інші справи.

Офшорна влада не дає чіпати офшорні схеми!

Зараз я займаюся вивченням чималої кількості отриманих документів. Потрібно проводити серйозне розслідування за фактами, що відкрилися.

Мною підготовлені та відправлені відповідні звернення до Генпрокуратури, Держфінмоніторингу, Національного Антикорупційного Бюро та профільних парламентських комітетів ВРУ, Нацбанку з вимогою невідкладно перевірити передану інформацію, зокрема встановити походження коштів, конкретних осіб, компанії, які беруть участь в операціях, залучені до їх проведення українські банки.

Також, не чекаючи реакції української бюрократичної машини, мною направлені звернення до ФБР, FATF, урядових інституцій країн-член Євросоюзу, конкретно, Австрії та Латвії, Інтерполу, а також до санкційних підрозділів Уряду США.