Високопосадовець, права рука Петра Порошенка, знову призначив на посаду в Адміністрації Президента сина свого бізнес- партнера - без жодного конкурсу .

Здавалося, після революції належало б викоренити кумівство, коли на посади в органи державної влади влаштовувалися родичі високопосадовців.

Двері державних установ мали б бути відкритими для талановитої молоді - без усіляких плечей у владі.

Та, як свідчать деякі останні деякі кадрові призначення, потрапити на роботу, для прикладу, в Адміністрацію Президента, можуть лише наближені до глави АП Бориса Ложкіна.

Зокрема, нещодавно керівником головного контрольного департаменту Адміністрації Президента став Андрій Девко. Він - син такого собі Валерія Девка, який є сином бізнес-партнера глави АП Бориса Ложкіна.

В АП Андрій Девко прийшов у вересні минулого року на посаду завідувача відділу перевірок діяльності органів влади головного контрольного департаменту Адміністрації Президента України.

Вже у жовтні 2014 року йому дали п ятий ранг державного службовця. А днями очолив цілий департамент.

Валерій Девко та мати Бориса Ложкіна, Лариса, як свідчать дані Єдиного держреєстру юросіб та фізичних осіб-підприємців, мають кілька спільних фірм, що займаються оптичним бізнесом.

Так, Валерій Девко та Лариса Ложкіна вказані як засновники ТОВ Люксоптика холдінг , ТОВ Оптичний дім , ТОВ ВІ-оптікс , ТОВ Інтероко , ТОВ Плюс-оптика .

Як свідчить декларації про доходи Бориса Ложкіна, його родина торік вклали у Ві-Оптікс (18,4 тис. грн.), Плюс-Оптика (8,5 тис. грн.), Інтероко (майже 4 тис. грн), Люксоптика Холдинг (14, 1 тис. грн.) і Оптичний дім (91,5 тис. грн.).

Це вже не перше призначення людей Бориса Ложкіна в органи влади.

Так, головою Запорізької облдержадміністрації став Валентин Резніченко, котрий майже 20 років працював у групі Український медіа холдинг , який свого часу належав теперішньому голові Адміністрації Президента.

А от Державне підприємство Укрзалізничпостач , котре дбає про матеріально-технічне забезпечення Укрзалізниці, тобто саме воно організовує всі тендери на закупівлю - палива та інших матеріалів, теж очолила людина Бориса Ложкіна - такий собі Євген Хорощак.

Після цього призначення виявилося, що керівників на найбільші держпідприємства транспортної галузі добирає радник глави Адміністрації Президента Михайло Бейлін.

Михайло Бейлін сам знайшов мене і порекомендував на роботу там, де я тепер працюю , -- зазначив пан Хорощак на прес-конференції.

Михайло Бейлін, відомий київський ресторатор, який на останніх парламентських виборах був на 83-му місці у списку Блоку Петра Порошенка , також має спільний бізнес із родиною Бориса Ложкіна. Михайло Бейлін й Лариса Ложкіна - співзасновники мережі винних магазинів Виноманія .