Наївні європейські інвестори через місяць після Революції гідності просилися в Україну, але були послані.

Ми тут не винуваті , - волає Яценюк. Це все Фонд державного майна !

Забули тільки уточнити, що після Майдану головним у Фонді держмайна став перший заступник Дмитро Парфененко за квотою все того ж Миколи Мартиненка, пише Сергій Лещенко .

Кабінет міністрів України заявляє, що не причетний до рішення, за яким дві тисячі квадратних метрів площ в аеропорту Бориспіль віддали в оренду олігарху Леоніду Юрушеву до 2024 року.

Фірма, пов язана з Юрушевим, в 2014 році виграла контракт, за яким саме вона буде орендувати більшу частину площ під магазини безмитної торгівлі Дьюті-фрі , які у всьому світі вважаються надприбутковим видом бізнесу, повідомляє програма Схеми .

Компанія БФ енд ГХ Тревел Рітейл ЛТД зареєстрована у селі Мартусівка Бориспільського району на Київщині із кіпрськими власниками. За цією ж адресою прописана і фірма Земля-48 , якою напряму володіє сам Юрушев і компанії його дружини. Вона конкурувала з чотирма іншими фірмами на тендері. Серед них один зі світових лідерів у цій галузі швейцарська Dufry. Але умови були прописані так, що жодна іноземна фірма не мала шансу. Зокрема, серед умов було три роки досвіду роботи в Україні.

Таким чином, однією з двох фірм-переможців стала БФ енд ГХ Тревел Рітейл ЛТД і отримала найбільшу територію для оренди понад дві тисячі квадратних метрів.

Швейцарська Dufry заявила про порушення конкурентних умов і звернулася до прем єр-міністра Арсенія Яценюка.

Вищевказані умови проведення конкурсу, а саме досвід роботи в Україні, на думку заявника, надають окремим суб єктам господарювання переваги, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів, що призводить до усунення конкуренції без жодних належних підстав. Крім того, заявнику фактично неможливо виконати вищевказані вимоги внаслідок того, що раніше не проводились конкурси , йдеться у листі.

Тендерні умови для проведення конкурсу затверджували у Міністерстві інфраструктури України.

Його очільником тоді був соратник і однопартієць прем єра Арсенія Яценюка Максим Бурбак.

Втім у відповіді Схемам прес-служба прем єра заявила, що питання конкурсу є компетенцією тільки Фонду державного майна України. Фонд держмайна не підпорядковується Кабінету міністрів України, так само як Кабінету міністрів не підпорядковується суди і прокуратура.

Якщо будь-яка компанія вважає, що її права порушені, то найкоротший шлях це звернення до суду.

Знаючи ситуацію в нашій судовій системі, уряд створив інститут бізнес-омбудсмена.

Якщо ця компанія вважає, що її права порушені, вона має звернутися до урядового бізнес-омбудсмена , наголошують у Яценюка.

Леоніда Юрушева з тісно пов язують з прем єр-міністром Арсенієм Яценюком. Так, мільярдер Юрушев був одним з основних спонсорів Яценюка на президентських виборах 2009 року і парламентських виборах минулого року.

Водночас у прес-службі уряду спростували наявність будь-яких спільних активів і бізнес-стосунків Яценюка з Юрушевим.