Генпрокурор Шокін зриває антикорупційні розслідування та системно заважає реформувати структуру, вважають активісти.

Перерозподілом обов язків Шокін забрав у нових реформаторських прокурорів Каська та Сакварелідзе майже всі повноваження.

Шокін в реформуванні прокуратури зробив ставку на тих, хто вже провалив всю роботу. Більше того, він забрав можливість дати результат тим, хто його вже показував. Фактично, генпрокурор підпорядкував ефективного заступника Каська іншому заступнику Залісько, який провалив розслідування щодо топ-чиновників із санкційного списку за часів Яреми , - заявив на брифінгу 17.08.2015 року голова Центру з протидії корупції Віталій Шабунін.

Громадських активістів обурив документ Про перерозподіл обов язків в структурі Генеральної прокуратури , який підписав наприкінці минулого тижня Віктор Шокін.

Згідно із ним, ключовою фігурою у слідстві стає процесуальний керівник, а не слідчий. Його вказівки обов язкові для виконання слідчим і без його погодження не можна проводити жодних слідчих дій.

Шабунін нагадав, що справа діамантових прокурорів була заслугою саме Віталія Касько.

Відтепер він не зможе нічого зробити без погодження Олега Залісько.

Чи не єдине в чому була ефективна нова прокуратура це повернення незаконно отриманого майна чиновниками та наближеними до Януковича бізнесменами. Цім займався саме Касько, який через суд повернув у власність держави Сухолуччя і цілих ряд інших об єктів. Цим документом Шокін позбавив Каська цих його повноважень і передав все тому ж самому Залісько , - зауважив Шабунін.

Активіст підкреслив, що система тримається на переконаності прокурорів та суддів в тому, що вони точно не будуть нести відповідальність, якщо попадуться на хабарі.

Ми довго думали, чому Клюєву дозволили втекти. Він явно не міг заплатити президентові за це, оскільки в нього грошей не бракує. Тож розрахувався за втечу Клюєв точно на рівні Генпрокуратури. Ми дійшли висновку, що якщо б він сів він би міг обвалити усю владну вертикаль. Клюєв працював у команді Януковича, до речі, разом із паном Порошенком. Тому допоки Петро Олексійович буде президентом ніхто з команди Януковича не сяде , - зазначив Шабунін.

Активісти пропонують призначити нового Генпрокурора через відкритий конкурс, як це було зроблено з головою Антикорупційного бюро.

За думкою експертів, це може статися незабаром, бо у Верховній раді вже зібрано 109 підписів за відставку Віктора Шокіна.

Якщо до осені вдасться зібрати ще 49 підписів, це дасть можливість заслухати результати роботи генпрокурора у парламенті і проголосувати за прохання президентові на звільнення Шокіна.