Арсен Аваков і далі тримає біля себе людину, за якою плаче протокол про корупцію, пише Сергій Лещенко.

Керівник управління МВС з повернення активів Олена Тищенко виходить на нові рубежі подорожує світом, розповідаючи як буде очищати Україну .

Нещодавно презентацію на цю тему вона зробила у Вашингтоні, використовуючи майданчик діаспорної організації US-Ukraine Foundation.

Декілька тижнів тому я направив генпрокурору Шокіну звернення щодо Олени Тищенко, яка понад дев ять років рахувалася в штаті українського парламенту, паралельно займаючись бізнесом з казахський Лазаренком Мухтаром Аблязовим. При цьому всі роки, поки Тищенко працювала співробітником секретаріату антикорупційного комітету Верховної Ради, вона жила в Лондоні та незаконно суміщала державну службу з приватною практикою.

Загалом Тищенко влаштувалася співробітником апарату Верховної Ради 16 березня 2005 року, але фізично пропрацювала менше року.

Починаючи з 3 січня 2006 року, вона понад вісім років провела у декретах та на лікарняному аж до 22 квітня 2014 року, коли Тищенко звільнилася з парламенту та перейшла працювати до Сергія Пашинського в адміністрацію президента. Усі ці роки декрету та лікарняного, оформленого на державній службі, Тищенко була приватним юристом в Лондоні.

Суміщати державну службу та бізнес забороняє закон про запобігання корупції.

Але у відповідь на моє звернення Шокін відмовився відкрити кримінальне провадження, а направив листа до спікера Гройсмана провести з цього приводу службове розслідування.

Це виглядає як спроба спустити справу на гальмах, адже апарат парламенту жодним чином не може встановити, чим займалася Тищенко протягом свого перебування закордоном.

Але я можу допомогти.

Продовжуючи своє розслідування, я виявив нові факти зловживань Тищенко.

Отже, виявляється, Тищенко була призначена начальником Управління МВС з повернення активів 26 червня 2015 року. Але перед тим Тищенко зробила дивний кар єрний кульбіт.

Протягом трьох днів, 22-25 червня 2015 року вона попрацювала штатним помічником-консультантом нардепа Тетяни Чорновіл з Народного фронту .

Запитання: навіщо Тищенко влаштовується на роботу в парламент, щоб через півтижня звідти звільнитися та піти працювати в МВС?

Відповідь: Тищенко могла це зробити, щоб уникнути проходження спецперевірки перед влаштуванням на державну службу в Міністерство внутрішніх справ.

Річ у тім, що посада помічника-консультанта депутата належить до четвертої категорії державної служби, і при влаштуванні на неї немає потреби проводити спецперевірку.

А посада начальника Управління МВС є третьою категорією державної служби і тут спецперевірки не уникнути.

Але якщо ти остерігаєшся, що спеціальна перевірка виявить неподобства, то є спосіб, як обійти вимогу закону.

Перед цим треба влаштуватися штатним помічником депутата, а далі за домовленістю між Апаратом Верховної Ради та новим місцем роботи перейти на іншу посаду, але вже без спецперевірки.

Власне кажучи, так і сказано в листі Авакова Тищенко прибула до МВС за переведенням з Верховної Ради України .

Спецперевірка є доволі непростою процедурою вона здійснюється аж дев ятьма органами влади:

  • Державною судовою адміністрацією,
  • МВС,
  • СБУ,
  • Мін юстом,
  • Мінздоров я,
  • Міносвіти,
  • Нацкомісією цінних паперів,
  • Національним агентством з питань запобігання корупції (ще не створене) та
  • Міноборони.

Це може зайняти не один тиждень.

Але це півбіди.

Справжня біда для Тищенко це те, що вона суміщала державну службу з бізнесом .

Підтвердження цього ви можете знайти не лише в чисельних публікаціях західної преси про те, як Тищенко була подільницею Аблязова, надаючи йому юридичні послуги.

Я отримав автобіографію Тищенко, де вона власноруч зізнається, що по 2014 рік вона консультувала як крос-координатор у міжнародних судових процесах в Англії, Кіпрі, Австрії, Голландії, офшорних країнах, країнах СНД .

І саме в цей же час вона була співробітником апарату Верховної Ради, а її робоче місце було на вулиці Садова, 3-а міста Києва.

Також цікаво, що в автобіографії Тищенко стверджує, що працювала у Апараті Верховної Ради лише в 2005-2006 роках, тоді як реально по квітень 2014 року.

Неслабенька така помилка на вісім років!

Не знаю як для Шокіна чи Зайчука, а для мене є очевидним порушення закону про державну службу.

Але попри все, ця людина не лише продовжує залишатися близьким соратником міністра Авакова.

Я чекаю відповіді МВС та СБУ щодо результатів перевірки викладених мною фактів.